Ana Sayfa
  1. Networking Eğitimleri

Kurumsal Networking Eğitimleri

İçeriği; şirketler, yönetim ve ekiplerine özel vakalar ve uygulamalarla hazırlanan kurumsal networking eğitimleri, uluslararası çapta ödüllü eğitmen Ertuğrul Belen tarafından tasarlanmakta ve hayata geçmektedir.

Networking kavramının değer ağı olarak tanımlandığı eğitimlerde, anlamlı ilişkileri kurmak, geliştirmek ve sürdürmekle ilgili katılımcılarda davranış değişikliği oluşturacak yöntemler esas alınır.

Business Networking Akademi'nin kurucusu Ertuğrul Belen'in 20 yıl üzerindeki deneyimleri ve ekibinin saha araştırmaları ile hazırlanan tescilli networking eğitimleri, 200'ün üzerinde akademide geliştirilen networking aksiyon modeliyle, her seviye profesyonel ve girişimcinin uygulamaya geçmelerini kolaylaştırıyor.

Kurumsal networking eğitimleri, katılımcıların güven odaklı ve güçlü bir çevre oluşturmak için “ortak noktalar bulması”, “ilişkilerini sürdürmesi” ve bunun için “çevresine fayda sunması” değer bakış açısını kazandırmayı hedefliyor. Çalışmalar, katılımcıların profesyonel kişisel markalarını geliştirmeyi de önemsiyor.

Networking, yani güven odaklı ve güçlü bir çevre oluşturmak, hedefleri kurum içi ve dışındaki iş birlikleriyle tasarlayabilme yetkinlikleri geliştiriliyor.

Business Networking Akademi bünyesinde tasarlanan ve Ertuğrul Belen tarafından gerçekleştirilen tescilli Networking eğitimleri, sektöre ve kuruma özel olarak hazırlanıyor. Gizlilik anlaşması ve eğitim öncesi yapılan 30 dakikalık çevrim içi görüşmeyle, eğitim sırasında kullanılacak vakalar, sektör ve kurumun kültürüne göre özelleştiriliyor.

Networking eğitimlerinde bilgi aktarım metodolojisi, uluslararası araştırmalar ve katılımcıların odaklanma süreleri de esas alınarak, profesyonel hazırlanmış görsel, ses, video, slaytlar, vaka çalışmaları, uygulamalar, takım çalışmaları ve eğitim sonrasında sağlanan kapsamlı bilgi paylaşımı ve eğitim notlarıyla tasarlanmıştır.

Talep doğrultusunda kurumsal katılımcılara Business Networking Akademi kurucusu Ertuğrul Belen imzalı katılımcı sertifikası verilmektedir.

Networking eğitimleri uluslararası etkinliklerde ve İngilizce dilinde de gerçekleştirilmektedir.

Çalıştaylar talebe göre çevrim içi, yüz yüze veya hibrit olarak gerçekleştiriliyor.

2024-2025 döneminde gerçekleştirilen Kurumsal Networking Eğitim başlıkları:

Çalıştay 1          Değer Ağı ve Network Liderliği              

Çalıştay 2          Networking: Sürdürülebilir İlişki Yönetimi

Çalıştay 3          Networking ve Profesyonel Kişisel Marka Yönetimi

Çalıştay 4          Dijital Networking: Yeni Normalde Değer Ağı Oluşturmak

Çalıştay 5          LinkedIn ile İş Geliştirme, Kişisel Marka ve Networking

Çalıştay 6          Asansör Konuşması: Kısa, Net ve Anlaşılır Olmak

Çalıştay 7          BNA Speed Networking™ Hızlı Tanışma ve Güncelleme Seansı

Çalıştay 8          Networking Yönetici Koçluk Seansları

Çalıştay 9          Fikir ve İş Birliği Geliştirme Çalıştayı

Çalıştay 10        Kurum içi Girişimcilik, Startup Network Vizyonu ve İnovasyon Kampları

Çalıştay 11        Onboarding Networking: Şirkete Yeni Katılanlar için Tanışma Aktivitesi

Çalıştay 12        Genç Yetenek, Yeni Mezun ve Üniversite Marka Projeleri için Networking Çalışması

Çalıştay 13        Yetenek Havuzu Profesyonelleri için Kurum İçi Tanınırlık ve Networking Çalıştayı

Çalıştay 14        Satış Odaklı Ekipler için Networking ve Portföy Yönetiminde İlişki Ağı Yönetimi

Çalıştay 15        LinkedIn Sales Navigator (Satış Navigasyon Aracı) ile İş Birliği, Portföy ve Satış Geliştirme Çalışması  (Lead Generation)

Çalıştay 16        İnsan Kaynakları Ekiplerine Özel Kurum İçi Networking Strateji Eğitimi

Çalıştay 17        Networking Süreç Haritaları ve Danışmanlık Çalışması

Çalıştay 18        Networking Hackathon: Uygulama Seansı

Çalıştay 19        C-Level ve İcra Kurulu Üyeleri İçin LinkedIn Webinarı ve Kişisel Profil Analizi

Çalıştay 20        Fuar, Kongre ve Etkinliklere Özel Networking Taktikleri

Çalıştay 21        İsimleri ve Yüzleri Hatırlama ve Sürdürülebilir Network için Not Alma Teknikleri

Çalıştayların Tasarımcısı ve Ana Eğitmen Ertuğrul Belen Hakkında

Ertuğrul Belen, kişisel ve kurumsal hedeflerin güven odaklı ve sistematik iş birliktelikleriyle tasarlanması vizyonuyla 2008 yılında Business Networking Akademi'yi kurmuştur. Ertuğrul Belen, birçok BIST 100 kurum lideriyle CEO ve Lider Networking Koçluk Programı'nı gerçekleştirmiştir. 100 binin üzerinde profesyonel ve girişimciye Türkiye'de bir 'ilk' olan tescilli Networking ve LinkedIn ile Profesyonel Kişisel Marka eğitimleri vermiş ve BNA Speed Networking™ hızlı tanışma seanslarını tasarlamıştır. Deneyim ve araştırmalarını düzenli yayınlayan Ertuğrul Belen, Çok Satanlara girmeyi başaran “Networking, Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı”, “İş Dünyasında LinkedIn ile Networking" kitaplarının yazarı, "Girişimciliğin Altın Kuralları" ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "KOSGEB Girişimcilik El Kitabı"nın ortak yazarıdır. Galatasaray Lisesi ve Wisconsin Üniversitesi mezunu Ertuğrul Belen, Erickson Coaching International’da Profesyonel Koçluk ve NLP Master çalışmalarını tamamlamıştır. Türkiye Milli Yüzme Takımı eski yüzücüsü ve Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesidir.

Referans, Akreditasyon ve Ödüller

Stevie Awards, Brandon Hall ve ATD ödüllerine layık görülen Kurumsal Akademi ve şirket İş birlikleri; Financial Times En iyi 100 "Yönetici Geliştirme Merkezi" akreditasyonlu liderlik programı iş birliği; Erickson International Profesyonel Koçluk ve NLP Master Koçluk Akreditasyonu; Tescilli Networking Eğitimleri tasarımcısı ve uygulayıcısı Ertuğrul Belen’in gerçek vakalarla kaleme aldığı Networking (Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı) ve LinkedIn ile Networking kitapları çok satanlara girmeyi başarmıştır.