Ana Sayfa
  1. Speed NetworkingTM

Speed NetworkingTM

Speed Networking™ özellikle iş dünyasında birbirini tanıyan ve tanımayan gruplar arasındaki ilişkileri hızlı ve etkili bir şekilde geliştirmek için Ertuğrul Belen tarafından tasarlanmış uygulama seanslarıdır.

Türkiye’de ilk defa Ertuğrul Belen tarafından gerçekleştirilen, metodoloji ve marka kullanımı tescillenmiş Speed Networking™’in uluslararası kullanımına kıyasla önemli uygulama farklılıkları vardır.  

Speed Networking ve Asansör Konuşması Eğitimi

Kısa sürede ve etkili tanışmanın gerçekleşebilmesi için her iki tarafın da kendilerini ve şirketlerini nasıl tanıtacaklarını bilmeleri gerekir. Ancak bu, herkes için farklıdır: biri kendisiyle ilgili memleket bilgisini önceliklendirirken diğeri sadece işini anlatmak ister. Speed Networking™ seansı öncesi gerçekleştirilen keyifli Asansör konuşması eğitimiyle katılımcılar “ortak nokta bulma” vizyonuyla birbirlerine odaklanabilirler.

Speed Networking ve Networking Eğitimi

Ektinlik için ayrılan zamana göre katılımcı kitlesine özel olarak hazırlanan Networking eğitimlerinde; bir tanışma öncesinde gerçekleştirilmesi gereken hazırlıklar, tanışma sırasında yapılması gerekenler ve sonrasında ilişkilerin sürdürülebilmesi için gerekli püf noktalar aktarılır. Bu eğitim Speed Networking™ öncesinde ya da sonrasında gerçekleştirilebilir. Bu da Speed Networking™ seansının etkililerinin kalıcı olmasını sağlar.

Speed Networking ve Özel Hazırlık Çalışmaları

Bazı Speed Networking™ çalışmaları özel hazırlık gerektirir. Tüm katılımcıların asansör konuşmalarının bir kitapçık haline getirilmesi, özel randevu sistemiyle önceden kimlerin tanışacağına karar verilmesi, etkinlik sonrası başarıların toplanması, diğer katılımcılarla paylaşılması ve stratejik işbirlikteliklerini destekleyecek diğer özel çalışmaların yapılması gerekir.