Ana Sayfa
  1. Hakkımızda

Hakkımızda

Business Networking Akademi, 2008 yılında Ertuğrul Belen'in liderlik, kişisel ve kurumsal hedeflerin güven odaklı ve sistematik işbirliktelikleriyle tasarlanması vizyonuyla hayata geçirdiği özel bir kurumdur. Ertuğrul Belen, bu yolculuğa Türkiye'de bir ilk olan tescilli Networking ve LinkedIn ile Profesyonel Kişisel Marka eğitimleri vererek ve 100 binin üzerinde profesyonel ve girişimciye ulaşarak başladı. Ayrıca, 1000 üzerinde BNA Speed Networking™ hızlı tanışma seansını tasarlayarak, sektördeki yenilikçi uygulamaların öncüsü oldu.

Eğitimlerimiz, Networking: Sürdürülebilir İlişki Yönetiminden, Dijital Networking ve LinkedIn ile İş Geliştirme gibi içinde bulunduğumuz dönemin gerekliliklerine uygun, çeşitli ve kapsamlı konuları içeriyor. Business Networking Akademi, liderlik yetenek havuzundaki profesyonellerin ağ kurma becerilerini geliştirmekten, CEO Networking Koçluk seansları ve satış odaklı ekipler için ilişki ağı yönetimine kadar 21 farklı networking çalıştayı sunuyor. Bu çalıştaylar, katılımcılara günümüzün rekabetçi iş dünyasında önemli bir avantaj sağlayan uygulamalı bilgi ve beceriler kazandırıyor.

Business Networking Akademi, Stevie Awards, Brandon Hall, ATD ödülleri ve Financial Times En İyi 100 "Yönetici Geliştirme Merkezi" akreditasyonu gibi prestijli işbirlikleri ve referanslara sahiptir.

Business Networking Akademi'de her bir katılımcının kişisel ve profesyonel ağını güçlendirmesine ve kariyerinde sıradışı başarılar elde etmesine yardımcı olmak için çalışıyoruz. Kurulduğumuz 2008 yılı itibariyle Türkiye ve dünyadan binlerce gerçek deneyim ile değerlenen Networking Vaka Bankamızı her gün güncelliyoruz. Davranışsal gelişimi ve değişimi destekleyen uygulamalı eğitimler ile katılımcıların hem bağ, hem de ağ kurması için sürekli gelişiyor, geliştiriyoruz.

İşte bu yüzden, artık networking'e Türkçe, "Değer Ağı" diyoruz.

 

Takım

Ertuğrul Belen, Business Networking Akademi'nin kurucusu, networking çalıştaylarının tasarımcısı ve akademinin ana eğitmenidir. 

 

Taylan Demirkaya, Business Networking Akademi'nin inovasyon ve girişimcilik merkezi odaklı kurum içi network projelerini yönetmektedir.

2010 yılında Embryonix - Girişimci Geliştirme ve Yatırımcı Bulma Merkezi’nin kurucularından ve müdürü olan Demirkaya, görevde bulunduğu süre içerisinde 4 önemli projenin kuluçkadan çıkmasını sağlamış, bununla birlikte internet üzerinden 200.000  seferden fazla yüklenen "Kendi İşini Kurma Rehberi" kitabının ilk bölümünün yazarlığını yapmıştır. "Girişimciliğin Altın Kuralları" kitabının hem proje yürütücüsü hem de iletişim ve zihin yapısı konusunda yazarı olmuştur.  Demirkaya, kurum içi ve startup girişimcilik zihin yapısı ile ile ilgili hem TV'de hem de Türkiye'nin belli başlı girişimcilik etkinliklerinde konuşmacı olarak yer almıştır. 

Taylan Özgür Demirkaya, TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

2003 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak kariyerine başladıktan sonra; Uygulamalı Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi, Marka Yönetimi, Kişisel Satış Pazarlama, Tasarımcılar İçin Pazar Araştırması ve Mali Analiz gibi dersleri vermeye başlamıştır.

2004 Yılında aynı kurumda öğretim görevlisi olan Demirkaya; Etkili iletişim ve sunum teknikleri, Yaratıcı Satış, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi eğitimleri hem üniversitenin sürekli eğitim merkezinde hem de arasında BİST 100 şirketlerinin de bulunduğu 60'dan fazla kuruma 10000 saatin üzerinde eğitim vermiştir.

 

Murat Belen, Business Networking Akademi'nin CEO ve Lider Networking Programı bünyesinde çalıştığı kurumlara, ihtiyaç halinde strateji ve risk yönetimi odaklı Profesyonel Yönetim Kurulu üyeliği hizmeti vermektedir.

Murat Belen, son 30 yılda CEO, Genel Müdür, Bölge Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı rollerinde kazandığı tecrübelerle, birçok şirketin karşılaşabileceği problemlere üst yönetim danışmanı ve profesyonel yönetim kurulu üyesi olarak çözümler sunmaktadır.

Bu deneyimler, özellikle inşaat malzemeleri sektöründe liderlik ettiği projelerde öne çıkmaktadır; bütçeleme ve hedef odaklı yönetim uygulamaları, karlılığı %20 üzerinde artıran kritik performans göstergeleri, üst ve orta yönetimin yeniden yapılandırılması, etkili iletişim stratejileri, risk yönetimi ve kurumsal ilişki ağlarının güçlendirilmesi gibi başarıları bulunmaktadır.

Ayrıca, İsviçre menşeili bir firma için Türki Cumhuriyetler ve Orta Asya bölgesinde ihracat hacmini %300 artırma başarısını göstermiş, Türkiye'deki şirketin dünya çapında operasyonel maliyet optimizasyonu ve yatırım projelerinde önemli roller üstlenmiştir.

Belen'in risk ve kriz yönetimi alanındaki uzmanlığı, aldığı eğitimler ve uygulamalı deneyimleriyle de desteklenmektedir; özellikle IMD-Lozan ve Zurich Insurance'dan aldığı eğitimler ile uluslararası denetimlere liderlik etmiştir. Bu kapsamlı deneyim ve başarıları, Belen'i iş dünyasında önemli bir kaynak haline getirmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi ve İTÜ mezunu olan Murat Belen, "Yönetirken Risksiz Misiniz" kitabının yazarıdır.