Videolar

Prof. Dr. Erhan Erkut ile Networking Sohbeti

Özyeğin Üniversite Kurucu Rektörü ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen'i canlı yayında ağırladı. Ertuğrul Belen özellikle lise ve üniversitedeki öğrencilerin profesyonel veya girişimcilik kariyer yolculuklarına hazırlanırken faydalı olabilecek püf noktalara değindi. Ertuğrul Belen "Networking, içten, samimi ve doğal olmalıdır. Kültürümüz ikna değil, ortak nokta bulma kültürüdür. Gençler hayal ve hedeflerini konular, konuları da kişilerle tasarlamayı öğrenmelidirler. İngilizce ve LinkedIn gibi önemli konular üzerine eğilmelidirler." dedi. Ertuğrul Belen kendi öğrencilik hayatından deneyimlerini paylaştı.


TEDx Çanlar Çalmadan Tanışmak, Ertuğrul Belen

Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen, TEDx konuşmasında 1000 üzerinde gerçekleştirdiği Speed Networking, hızlı tanışma seanslarındaki nefes kesen deneyimini anlatıyor. 80 binin üzerinde katılımcının birbirleriyle ortak nokta bulma ve işbirliği sürecindeki deneyimlerini çarpıcı istatistiklerle paylaşıyor. Hayalleri konularla değil, işbirlikleriyle paylaşmanın önemini aktarıyor.


TurkishWIN Networking Bir Şehir İmcesidir

Ertuğrul Belen, bu konuşmasında kadının iş dünyasında daha güçlü ve işbirliği halinde olmasını destekleyen kız kardeşlik networkleri TurkishWIN ve BinYaprak katılımcılarına hitap ediyor. Networking'in aslında bir şehir imecesi olduğunu paylaşıyor. Eskiden imecenin doğal ve kendiliğinden olduğunu, ancak bugün herkesin imecesini kendisinin oluşturmasının ne kadar önemli olduğunu irdeliyor.


Networking Röportajı

Ertuğrul Belen ile gerçekleştirilen röportajda birçok küçük networking tüyosu bulunuyor. Röportaj, Ertuğrul Belen'in dört ceket teorisiyle başlıyor. Networking gibi bir kavramın başarılı olabilmesi için, kültüre, sektöre, kuruma ve kişinin kendisine uyarlamasının önemini paylaşıyor.


Cesaret Et

Ertuğrul Belen, Business Networking Akademi'nin kuruluşu, birçok BIST100 şirketi ve CEO'lara uzanan eğitim ve çalışmalarının nasıl başladığını samimi bir dille paylaşıyor. Cesaret Et konseptindeki çekimde "Ben Yaparsam, Sen de Yapabilirsin" ilhamını kendi hikayesiyle paylaşıyor.