CEO Röportajları

CEO ve Lider Networking Röportajları - Melek Pulatkonak - TurkishWIN BinYaprak Kadın Lider.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Melek Pulatkonak - TurkishWIN BinYaprak Kadın Lider

10 farklı şehirde 1000 üzerinde TurkishWIN üyesi kadın ve dijitalde hızla yayılan BinYaprak projesiyle milyonlarca kadını iş dünyasında güçlendirmeyi hedefleyen Melek Pulatkonak’a heyecanla ilk sorumu yöneltiyorum:


CEO ve Lider Networking Röportajları - Tülin Akın - TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kadın Lider.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Tülin Akın - TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kadın Lider

Kurucusu olduğu TABİT ve Tarimsalpazarlama.com sosyal tarım platformuyla 250 bin üye ve 1,4 milyon çiftçinin hayatına dokunmayı başarmış bir kadın lider: Tülin Akın.


CEO ve Lider Networking Röportajları - Alemşah Öztürk - 4129GREY CEO.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Alemşah Öztürk - 4129GREY CEO

Yakın bir dönemde, Alemşah Öztürk’le Mehmet Zorlu Vakfı Gençlik Zirvesi’nde yüzlerce gence hitap etme fırsatımız oldu. Sohbetimiz sırasında Alemşah’ın networking’e verdiği değeri hissettiğim için doğrudan konuya giriyorum:


CEO ve Lider Networking Röportajları - Özgür İncekara - İncekaralar CEO.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Özgür İncekara - İncekaralar CEO

Değerli bir dost, aynı zamanda girişimcilik ve STK ekosisteminin önemli isimlerinden Engür Rutkay referansıyla, İncekaralar ailesine ertesi sabah Networking eğitimi verecektim. Akşam yemeği için otelin restoranına geçtiğimde samimi bir “hoş geldiniz” ile karşılaştım. Karşılayan, kuruluşunun 65’inci yılını kutlayan İncekaralar’ın CEO’su Özgür İncekara’ydı.


CEO ve Lider Networking Röportajları - Kıvanç Zaimler - Enerjisa CEO.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Kıvanç Zaimler - Enerjisa CEO

Kıvanç Zaimler buluşacağımız mekana samimi bir tebessümle giriş yapıyor. Restoran yöneticisi ve karşılayan ekiple el sıkışıyor. Masaya doğru ilerlerken, adeta tanıdık bir sima olursa nezaketen kaçırmamak için, doğal göz temasını koruyor. Karşımda doğal bir networker olduğunu hissediyorum.


CEO ve Lider Networking Röportajları - Evrim Aras - Aras Kargo CEO.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Evrim Aras - Aras Kargo CEO

Özverili bir anne, samimi bir lider, sıradışı bir CEO; 2008 yılında devir almak zorunda kaldığı şirketinin 250 milyon TL borcunu kapatıp, 2016’da 1 milyar TL ciro ve %19 büyüme hedefine taşımış, hatta yakın zamanda yabancı ortaklarından %25 hisselerini geri satınalma talebinde bulunmuş bir CEO. Üç ayrı kişiden bahsetmiyorum. Bu networking röportajını Evrim Aras’la gerçekleştiriyorum.


CEO ve Lider Networking Röportajları - Sina Afra - Afra Global 3 CEO.
CEO ve Lider Networking Röportajları - Sina Afra - Afra Global 3 CEO

Sina Afra kariyerine bir profesyonel olarak başlamış, sonra Markafoni başarı hikayesiyle iz bırakan bir girişimci olmuştu. CEO görevini takiben, yatırımlarını başlatmış ve şimdi ekosistemi güçlendiren bir liderdi.


CEO ve Lider Networking Röportajları - İmge Kaya Sabancı - En Etkili 100 Kadın Lider.
CEO ve Lider Networking Röportajları - İmge Kaya Sabancı - En Etkili 100 Kadın Lider

İş dünyası ve güncel uluslararası konuları takip ettiğim kaynaklardan Richtopia’da bir makale dikkatimi çekiyor: En Etkili 100 Kadın Lider Listesi. İsimleri okumaya başlıyorum; Hillary Clinton, Christiane Amanpour, Michelle Obama, İmge Kaya Sabancı!